Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Svíčka ze včelího vosku ? 4 x 13,3 cm

Kód: PL 56
100% příroda
Neohodnoceno
109 Kč / ks
Externí sklad, dodání do 2-10 dnů
Můžeme doručit do:
30.1.2025

Doba hoření: 8 hodin. Ručně motaná svíčka ze včelího vosku nádherně voní i bez zapálení. Krásná dekorace i terapeutická vůně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ručně motaná svíčka ze včelího vosku
  • rozměry: průměr 3 cm, výška 13,3 cm
  • doba hoření: 8 hodin
  • ručně motané svíčky ze včelího vosku jsou další nedílnou součástí naší nabídky pro vás pro svou nezaměnitelnou vůni a také energii, kterou v sobě tyto svíčky mají díky výrobní surovině i způsobu práce, která musí být prováděna s láskou a trpělivostí
  • motané svíčky ze včelího vosku jsou ručně vyráběné a každý kus je tedy originál. Mezistěna se seřízne na požadovanou velikost, ustřihne se knot a svíčka se umotá. Při práci musí být v místnosti přesně daná konstantní teplota - jinak je vosk buď hodně měkký a deformuje se, nebo studený a praská. Je to opravdu mistrovská práce. Již staří Egypťané 3000 let před n.l. vyráběli svíčky ze včelího vosku touto technologií. Svíčka ze včelího vosky vždy byla luxusním zbožím.
  • kupte si první kus a překvapeně zjistíte, že i mezi motanými svíčkami existují opravdu velké rozdíly, a že svíčky zn. Pleva patří mezi TOP kvalitu
  • koupí tohoto produktu podpoříte rozvoj tradiční české manufaktury

Co možná nevíte o včelím vosku
K výrobě 1 kg vosku potřebují včely přibližně 3,5 kg medu (některé zdroje uvádějí 2,8 kg medu) a 50 g pylu.
Včelí vosk je základním materiálem pro stavbu pláství. Vzniká ve speciálních orgánech v zadečku včel a dříve byl pro lidi prakticky nenahraditelný. Vyráběli z něj svíce - svůj jediný zdroj světla v noci, využívali ho k utěsňování, voskovali jím různé předměty a chránil je před vlhkem. Dnes už včelí vosk takové funkce neplní, používá se hlavně jako přísada přírodní kosmetiky, v perníkářství, ale také v gastronomii. Vyrábí se z něj účinné bylinné masti a krémy, slouží k prevenci onemocnění dutiny ústní anebo ho můžete využít jako dietní alternativu tuku a připravit si na něm třeba palačinky nebo vajíčka.
Včelí vosk je metabolický produkt včel
Včelí vosk vylučují mladší včely dělnice. U čerstvě vylíhlých včel není voskotvorná žláza zcela vyvinuta, vosk produkují včely ve věku 12 – 18 dní. Voskotvorné žlázy jsou umístěny na třetím, čtvrtém, pátém a šestém zadečkovém článku, na každém článku se nacházejí dvě, takže dělnice jich má dohromady osm. Matky a trubci voskotvorné žlázy nemají vůbec.
Žlázový sekret po vyloučení tuhne a velmi rychle se změní na bílé voskové šupinky. Včely visící v hroznu si je vzájemně sbírají ze zadečků a zpracovávají kusadly. Přidají k nim sekret, díky němuž má vosk svou vláčnou a plastickou konzistenci. Po této úpravě z něho začínají stavět plástve. Včelí vosk vzniká metabolickou přeměnou – přestavbou cukrů a pylu v trávicím a voskotvorném ústrojí včel.
Složení včelího vosku
Včelí vosk je poměrně složitá směs uhlovodíků, esterů vyšších mastných kyselin s vyššími alkoholy, volných mastných kyselin, sterolů, barviv a aromatických látek. Obsahuje více než 15 složitých sloučenin a u různých včelstev má i odlišné složení: jiné je složení vosku bezžihadlových včel, vosku čmeláků, vosku z díla divokých včel, vosku z přirozených dutin a vosku stavěného v úle na mezistěnách.
Léčebné využití
Včelí vosk se nejčastěji využívá při výrobě nejrůznějších mastí – má totiž pro jejich základ skvělou konzistenci a navíc alergie na včelí vosk nebývají obvyklé, proto vyhovuje celé řadě lidí. Včelí vosk zvyšuje přilnavost kosmetických výrobků na kůži a vytváří na pokožce ochrannou vrstvu. Používá se také pro výrobu balzámů na rty, přidává se do mýdel a krémů, které zajišťují ochranu a elasticitu pokožky. Vyrábí se z něj různé druhy bylinných mastí: řepíková, měsíčková, jitrocelová, heřmánková, kostivalová a další.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola