Sůl
V dnešní době nemá bohužel většina lidí smysl pro význam a hodnotu soli, vedle vody nejdůležitější potraviny pro naše tělo. Přestože si snad všichni pamatujeme pohádku "Sůl nad zlato", většina z nás kupuje pro naše tělo jen málo cennou průmyslově vyráběnou potravinu s označení kuchyňská sůl. Přírodní sůl obsahuje v zásadě všechny chemické prvky (dokonce i těkavé) přesně v poměru, jak se vyskytují v lidském těle. Průmysl z ní však pro své vlastní účely vyfiltruje velké procento důležitých prvků, až nakonec ponechá dva: sodík a chlor, obohacený o jod a stále více kontroverzní fluor.
Oproti tomu je himálajská sůl neuvěřitelně čistá. Její stáří se odhaduje na 250 až 500 milionů let - pochází z doby, kdy Himaláje ještě byly mořským dnem, takže se na ní nepodepsala civilizace jako u mořské soli, která se těží ze znečištěných oceánů a moří.
Himalájské soli v naší nabídce byly pouze vytěženy, usušeny na slunci, omyty a šetrně umlety na potřebnou hrubost. Byly ručně vytěženy tradičním způsobem: žádné chemické procesy jako čistění či bělení nebyly aplikovány. Sůl nebyla ani uměle obohacena o další minerální látky a obsahuje tedy pouze ty minerální látky a stopové prvky, které se v ní přirozeně hromadily po miliony let pod obrovským tlakem na sobě ležících hornin. Také proto si zachovává svou specifickou strukturu a vlastnosti. Jedním z poznávacích znaků himalájské soli je růžová barva, kterou jí dodává železo – čím větší obsah železa, tím růžovější je barva. Himalájská sůl je přirozeným zdrojem esenciálních minerálních látek a stopových prvků - obsahuje všech 84 stopových prvků důležitých pro lidský organismus a je tedy opravdu nad zlato ♥