LEVANDULE 100 % rostlinná silice 10 ml
Kód: TOP 11Související produkty
Detailní popis produktu
Silice TOPVET vás příjemně překvapí nejen svou příznivou cenou, ale především svou skvělou kvalitou. Jako bonus navíc pak pro nás firma připravila originální skleněné lahvičky, které samy o sobě přináší radost z užívání jak svým designem, tak pohodlným dávkováním. Esenciálních olejů (silic) je na našem trhu již více než dostatečná nabídka. Chceme-li však získat maximální účinek z esenciálních olejů, je třeba důsledně se zajímat o jejich kvalitu. Uměle vyrobené oleje jsou z terapeutického hlediska bezcené a mohou vašemu zdraví dokonce i škodit, přestože jejich vůbě může někomu připadat příjemná. Čisté esenciální oleje obsahují složité molekuly a isomery, které nelze v laboratoři vyrobit.
Částečným pomocníkem nám může být při testování i náš vlastní čich. Často slyšíme lidi říkat, že jim silice "smrdí", nejsou jim příjemné. To může být způsobené několika různými důvody: nesprávný postup získání silic, přimíchávání levnějších složek pro navýšení objemu atd. Důvod však někdy může být i psychosomatický - podobně jako se nám nechce do nějaké konkrétní činnosti, může nám určitá konkrétní silice zpočátku "ne-vonět" právě proto, že nám pomůže vystoupit z osobní zony komfortu či vyřešit dlouho odkládaný problém. V takovém případě však budete cítit spíše něco jako "smíšené pocity".
Vedle nabídky 100% přírodních silic zn. TOPVET a Slow-Natur si můžete vybrat i z esenciálních směsí BEWIT, která své výrobky jako jediná na trhu tzv. pyramidizuje (tj. zvyšuje jejich účinnost) a jejíž produkty beze zbytku splňují přísná kritéria certifikace pro terapeutické účely.
TOPVET 100% rostlinná silice LEVANDULE 10 ml
-
je toho hodně, co levandule umí: pomáhá tišit bolesti hlavy při migrénách, s úspěchem se využívá při nespavosti, urychluje hojení kožních buněk při spáleninách a drobných poraněních. Desinfikuje a regeneruje kůži, odpuzuje hmyz a v koupeli vám skvěle poslouží s odstraňováním psychické i fyzické únavy. Používat ji můžete i při svalových a revmatických potížích.
-
Použití:- bolest hlavy, migrény- nespavost- spáleniny, drobná poranění- odpuzuje hmyz- odstraňuje psychickou i fyzickou únavu- svalová únava- revmatismusDávkování: Aplikujte pár kapek do aromalamp, přímo do koupele nebo do masážní emulze.TIP! Vyzkoušejte u neklidných nebo špatně usínajících dětí nakapat 2-3 kapky přímo do jejich pokoje.Nikdy olej nepoužívejte v nezředěné podobě přímo na pokožku.
Léčba vůní má bohatou a dlouhodobou tradici. Čich je první ze smyslů, které člověk po narození používá k seznámení se s okolním prostředím a je posledním, který ztrácíme ve chvíli smrti - ne nadarmo se tedy říká živoČICHOVÉ. Vůně v nás spouští celou řadu emocionálních reakcí (a žádná nařízení EU s tím zkrátka nic nenadělají.) Otisk vůní se ukládá do paměti pevněji než tvar nebo název rostliny. Využití silic v aromaterapii ke zmírnění potíží má historii co paměť lidstva sahá.
Vzhledem k legislativě je ovšem nutné připomenout, že využití silic v aromaterapii slouží ke zmírnění potíží, ne však k léčbě chorob.
-
olej je možné používat k inhalaci, koupeli, masáži, do aromalampy
-
pokud chcete silice aplikovat přímo na pokožku, přesvědčte se nejprve, zda to konkrétní forma silice umožňuje a jaká je vaše reakce
-
dávkování: aplikujte pár kapek do aromalampy, do koupele nebo do masážní emulze
-
náš tip: vyzkoušejte u neklidných nebo špatně usínajících dětí kápnout 2-3 kapky přímo v prostoru jejich pokoje, nebo pro uvolnění vůně využijte difuséry z naší nabídky
Dech beroucí levandule (Lavandula Angustifolia)
Levanduli dnes známe spíše jen jako součást kosmetiky, maximálně si koupíme voňavý polštářek pro příjemné spaní. Ale například ve Francii se dál sklízí ve velkém a naše babičky moc dobře věděly, proč jim nesmí chybět za oknem nebo na zahrádce…
Levandule patří mezi silně aromatické bylinky s celou řadou léčivých a podpůrných vlastností, pro které si tyto jemné fialové kvítky doslova zamilujete.
Prapůvod levandule náleží prosluněnému středomoří, kde se i dnes bylinka táhne v širé voňavé lány a plantáže, nad kterými se vznášejí opojné molekuly linalyl-acetátu. Právě ten levanduli propůjčuje onen nezapomenutelný jemný nádech, který je tak typický pro celou Provence. Již odpradávna se bylinou léčí lehčí forma nespavosti, neboť její jemné, sedativní účinky napomáhají utlumit podrážděné vegetativní nervstvo, dále také migrénové, depresivní stavy, taktéž i vnitřní napětí, roztěkanost, neschopnost zvolnit, vypnout a zastavit. V takovém případě pak bylinkáři doporučují levanduli kombinovat s léčivým heřmánkem, který její účinek ještě více umocní.
Levanduli řadíme rovněž mezi účinné protikřečové činidlo, tzv. spasmolytikum. Trápí-li nás napětí či křeče, zkusme danou oblast promasírovat. Tím, že levandule napomáhá k rozšíření vlásečnic, dochází snáze k prokrvení postiženého místa a následné úlevě. Rovněž je výtečná při kolikovité bolesti trávicí soustavy, pocitu plnosti či nadýmání, kdy jemná masáž uspíší střevní peristaltiku a dodá tak kýžený pocit úlevy. Levandulový olej uleví i miminku, kdy jemnou masáží bříška docílíme spokojenějšího trávení. V takovém případě však dbejme kvality levandulového výrobku, nezapomínejme na to, že dětská kůže je mnohem více náchylná k celkovému podráždění. Jemnými krouživými pohyby v oblasti slinivky břišní pak docílíme snazšímu uvolnění trávicích enzymů, jež opět povzbudí zpomalené zažívání.
Silice oleje mají také regenerační charakter, lze je tedy použít k jemné desinfekci kůže, např. u drobnějších odřenin nebo poštípání hmyzem. Výtečné jsou taktéž protizánětlivé vlastnosti, u revmatoidní artritidy, roztroušené sklerózy či Bechtěrevovy choroby je doporučené přidávat několik kapek levandulového oleje do vlažné koupele. Mělo by to zmírnit negativní projevy těchto autoimunitních poruch. Navíc málokdo ví, že levandule přímo vybízí k tomu, abychom si z ní občas všichni uchystali voňavou lázeň. Základem slova je totiž lavare, což v latině znamená mýti se.
Levandule v našem šatníku
A ještě několik zajímavostí na závěr. Naše babičky vkládaly rok co rok čerstvou levandulovou větvičku do šatních skříní. Nejen že se nadobro zbavily molů, ale samo prádlo vonělo jako louka v daleké Provence. Levandule je také jednou z nejpoužívanějších bylin, jež se přimíchává v parfémech. Při morových ranách se levandulí pokrývaly podlahy nemocných. Už tehdy se vědělo o jejích desinfekčních účincích.
Aromaterapie
Léčba vůní má bohatou a dlouhodobou tradici. Čich je první ze smyslů, které člověk po narození používá k seznámení se s okolním prostředím a je posledním, který ztrácíme ve chvíli smrti - na nadarmo se tedy říká živoČICHOVÉ. Vůně v nás spouští celou řadu emocionálních reakcí. Otisk vůní se ukládá do paměti pevněji než tvar nebo název rostliny a je také již dávno prokázané, že i životní partnery si vybíráme právě čichem.
Využití silic v aromaterapii slouží ke zmírnění potíží, ne však k léčbě závažných chorob. Olej je možno používat k inhalaci, koupeli, masáži, do aromalampy. Nikdy olej nepoužívejte v nezředěné podobě přímo na pokožku.
Shrnutí účinků:
-
tlumí nespavost, bolesti hlavy a migrény, pomáhá při odstranění psychické i fyzické únavy. U neklidných či špatně usínajích dětí použijte pár kapek do difuzéru nebo aromalampy.
-
uklidňuje, působí antidepresivně, projasňuje myšlenky, zmírňuje pocit strachu. Navozuje pocit pohody a harmonie.
-
vhodná při svalových a revmatických potížích
-
zmírňuje křeče a bolesti břicha
-
prospěšná na dýchací problémy, bronchitidu, chřipku a astma.
-
urychluje hojení kožních buněk při spáleninách a drobných poraněních
-
desinfikuje a regeneruje kůži
-
odpuzuje hmyz - olejíček je možné využít jako repelent proti hmyzu, vším a molům
-
pár kapek přidaných do úklidových a čistících prostředků posílí desinfekci a provoní prostor
-
pomáhá snižovat krevní tlak - není tedy vhodná pro lidi s nízkým tlakem, v začátku těhotenství a při epilepsii
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář